Nikt się nie spodziewał tak ogromnego zainteresowania – salka w restauracji Venezia pękała w szwach. Większość stanowili ludzie do 25. roku życia, co jest kolejnym zaskoczeniem.

W swym błyskotliwym i pełnym optymizmu wykładzie profesor (Uniwersytet Śląski) i sędzia zarazem (SO w Katowicach), prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, Krystian Markiewicz, obnażył działania władz zmierzające do skompromitowania sędziów. Nie stronił od tematów najbardziej aktualnych. Przedstawił okoliczności ujawnionej właśnie przez media afery korupcyjnej w sądach krakowskich, która, jak się okazuje, z sędziami nie ma nic wspólnego. Na tym przykładzie Markiewicz ukazał metody manipulacji stosowane przez władze.

Spotkanie odbyło się w ramach Opolskiej Kafejki Prawnej.

Ten niezwykle ciekawy wykład dedykujemy wszystkim, którzy jeszcze nie wiedzą, że także oni mogą być klientami sądu. I dlatego ważne jest, by był to sąd, którym nie zawiadują politycy.

 

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.