Jeszcze dzisiaj Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na spotkanie dotyczące życia i zwyczajów kawalerii, a w weekend oprowadzanie kuratorskie po wystawie dotyczącej życia Polaków w Niemczech.

Ułani, Rodłacy – historia w zasięgu ręki

Dzisiaj o godzinie 18:00 kolejne spotkanie z cyklu „Historia galopem”, tym razem członkowie Stowarzyszeniem Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich zabiorą wszystkich w podróż po zwyczajach kawaleryjskich. Będzie można poznać jakie mieli praktyki i jaką dewizą kierowali się polscy żołnierze w okresie 20-lecia między wojennego. Dowiemy się także, jakie zwyczaje pozostały do dnia dzisiejszego. Początek spotkania o godzinie 18:00,
wstęp wolny.

Ułani, Rodłacy – historia w zasięgu ręki

W sobotę o godzinie 14:00 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po nowej wystawie dotyczącej życia Polaków w Niemczech i utworzenia I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech w 1923 roku, jej główną siedzibą było Opole. Oprowadzanie kuratorskie po wystawie to już tradycja Muzeum, pozwala odbiorcom na zrozumienie wystawy, jej kontekstu, a także pozwala uzyskać pełen obraz, zgodny z intencjami organizatora wystawy. Po wystawie oprowadzi Witold Garbal, kierownik Działu Historycznego MŚO. Wstęp wolny.

Fot. Michała Grocholski

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.