Mieszkańcy gminy Pokój i nie tylko dali się dziś (15 stycznia) porwać chórowi i orkiestrze Filharmonii Opolskiej w niezwykłym koncercie kolęd. Tak liczna frekwencja zaskoczyła wszystkich, kościół pękał w szwach.

Kolęda, wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza, pierwszy dzień każdego miesiąca. Niektórzy nazywali tak także pierwszy dzień roku – mówił we wstępie prof. dr hab. Mirosław Lenart, dyrektor Archiwum Państwowego w Opolu.

Koncert, w opracowaniu Macieja Małeckiego, rozpoczął się o godz. 16.00. Wszystko zaczęło się od krótkiej historii kolęd, którą wygłosił prof. dr hab. Mirosław Lenart, dyrektor Archiwum Państwowego w Opolu. Kolejno przed chórem, za którego przygotowanie odpowiedzialny był Tadeusz Eckert i orkiestrą Filharmonii Opolskiej stanął Przemysław Neumann, dyrygent. Później zaczęła się magia.

Wstęp na całe wydarzenie był wolny. Przed kościołem można było zakupić dziczyznę na ciepło, krokiety z barszczem oraz herbatę z goździkami i imbirem. To wszystko przy dźwiękach muzyki wiedeńskiej w wykonaniu zespołu Saxesfull.

Koncert zawierał w sobie różne elementy m.in. takie jak kulturoznawstwo, czy integrację mieszkańców Fałkowicach i sąsiadujących z wsią miejscowości, co patrząc na ilość osób biorących udział w tym wydarzeniu z pewnością się udało.

Takiej frekwencji nikt się nie spodziewał. Samochodów była cała masa, a ludzi było jeszcze więcej. Kościół wypełniony był po brzegi. Niezbędna okazała się także interwencja Ochotniczej Straży Pożarnej, która wyznaczała kolejnym, przybywającym gościom, miejsca do zaparkowania.

Wydarzenie zostało współfinansowane z budżetu Gminy Pokój ze środków GOKSiR w Pokoju.

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".