Zwyciężczynie to Karolina Bieganowska i Klaudia Nanko z gimnazjum w Zagwiździu. Motywem konkursu języka angielskiego były Stany Zjednoczone oraz Sherlock Holmes.

VIII edycja edycja międzygimnazjalnego konkursu języka angielskiego „Get Your Tongue Around” odbyła się 25 maja 2017 r.  Do walki o główną nagrodę stanęło 30 uczniów z gimnazjów w: Czarnowąsach, Zagwiździu, Pokoju, Chróścicach, Dobrzeniu Wielkim oraz Gimnazjum nr 2 w Namysłowie.

Pierwsze miejsce zdobyła para z Zagwiździa. Druga pozycja należała do Macieja Szyluja i Aleksandry Drozd z Czarnowąsów (Opola). Ostatnie miejsce na podium zajęli gimnazjaliści z Namysłowa – Aleksandra Brudecka oraz Radosław Stefanów.

Uczniowie musieli wykazać się biegłą znajomością języka angielskiego. Zmierzyli się w dyktandzie, zadaniach gramatyczno-leksykalnych oraz słuchance. Czekał także na nich test na temat filmu „Sherlock Holmes”. Uczestnicy przebrali się za postacie nawiązujące do kultury krajów anglojęzycznych. Jednakże królowały stroje nawiązujące do postaci detektywa.

Laureaci konkursu oraz uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim oraz wydawnictwo Oxford. Organizatorami zmagań byli szkolni angliści: Jolanta Kansy-Budzicz, Marta Lachowicz, Katarzyna Czechowska i Roman Partykowski.

Fot.: Liceum w Dobrzeniu Wielkim

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie