Warsztaty, występy lokalnych artystów i rozgrywki sportowe to tylko niektóre przyjemności, które czekały na uczestników niedzielnego (25.06) otwarcia sezonu na kąpielisku w Nowych Siołkowicach.

Imprezę nazwano „Śladem Zołajskiego Wodnika na Stobrawskim Zielonym Szlaku”. To w nawiązaniu do bohatera legendy, według której siołkowickie jezioro zamieszkuje postać o tym właśnie imieniu. Wśród atrakcji znalazło się wspólne czytanie owej legendy, dzieci malowały też podobizny Zołajskiego Wodnika.

Poza tym na uczestników pikniku czekały letnie gry i zabawy z animatorem, warsztaty plastyczne, zabawy językowe i zajęcia kulinarne. Rozegrano też turnieje piłki nożnej dla dzieci i siatkówki plażowej. Oprócz tego można było obejrzeć występy dzieci i młodzieży z gminy Popielów.

@opowiecie.info Warsztaty, występy lokalnych artystów i rozgrywki sportowe to tylko niektóre atrakcje, które czekały na uczestników niedzielnego (25.06) otwarcia sezonu na kąpielisku w Nowych Siołkowicach. #NoweSiołkowice #gminaPopielów #kąpielisko #jezioro #lato #lato2023 ♬ Summer

– Staramy się maksymalnie wykorzystywać nasze kąpielisko, dlatego można tutaj nie tylko pływać, ale także spacerować, ćwiczyć i grać w siatkówkę. Dzieci mogą natomiast korzystać z placów zabaw, w tym jednego wodnego – mówiła Sybilla Stelmach, wójt gminy Popielów. – Dzięki temu wszystkiemu mieszkańcy gminy i jej okolic przyjeżdżają tutaj przez cały rok. W dodatku mieszka tu Zołajski Wodnik, o którym legendę można było poznać podczas niedzielnego otwarcia. Cieszę się, że przyjechało na nie tak dużo osób, szczególnie dzieci.

Piknik przy kąpielisku był jednocześnie oficjalnym otwarciem sezonu letniego w tym miejscu. W całej Opolszczyźnie potrwa on do końca sierpnia, a listę opolskich akwenów dopuszczonych do takiego użytku znajdziecie tutaj: Kąpieliska w województwie opolskim dopuszczone do użytku. Sprawdź gdzie bez obaw możesz popływać. Warto też pamiętać o zasadach bezpiecznego zachowania nad wodą. Portal rządowy gov.pl podaje następujące reguły:

  • pływaj tylko w miejscach do tego wyznaczonych,
  • przestrzegaj regulaminu kąpieliska,
  • bądź odpowiedzialnym opiekunem,
  • przed kąpielą sprawdź temperaturę wody,
  • zwróć uwagę na warunki atmosferyczne,
  • nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu,
  • na czczo lub bezpośrednio po posiłku,
  • dobieraj odpowiedni sprzęt pływający,
  • zadbaj o innych.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.