Ósma już edycja Noworocznego Turnieju Grand Prix o Puchar Sekcji Skata Komax Opole-Borki przyciągnęła czterdziestu zawodników i jedną zawodniczkę. Rywalizacja toczyła się 6 stycznia w szkole znajdującej się w dzielnicy Borki.

W turnieju wystąpili przede wszystkim przedstawiciele klubów zrzeszonych w Opolskim Związku Skata. Byli to nie tylko reprezentanci miejscowego Komaxu Opole-Borki, ale też: Swornicy Opole-Czarnowąsy, Victorii Tranzyt Chróścice, LZS-u Kujawy, Nitronu Krupski Młyn, Lecha Kędzierzyn-Koźle, Ramschu Chrzowice, Kuźni Zawadzkie, Karolinki Gogolin, KKS-u Pawonków i Zawiszy Stara Kuźnia. Wystartowali też gracze niezrzeszeni z Popielowa, Kotorza Małego, Olesna, Świerczowa i Radłowa.

– To cykliczne zawody, które odbywają się od 2016 roku. Od tamtego czasu stanowią inaugurację kolejnych sezonów rozgrywkowych – tłumaczył Paweł Kiszka, prezes Opolskiego Związku Skata. – Tutejsze imprezy cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród czołowych skacistów okręgu opolskiego. Przyjechali tu i pierwszoligowcy i drugoligowcy, są też trzecioligowcy, czwartoligowcy oraz zawodnicy z naszej opolskiej okręgówki.

@opowiecie.info #skat #turniejskata #turniej #sport #karty #gra #game #card #cardgame #Opole #Borki #OpoleBorki ♬ POKER FACE – shimtone

Na turniej złożyły się trzy serie, które wygrali kolejno: Joachim Glied, Piotr Wyszka i Andrzej Pijanka. W klasyfikacji generalnej zatriumfował natomiast Krzysztof Samol, któremu na podium towarzyszyli drugi Piotr Wyszka i trzeci Joachim Glied. Za nimi w pierwszej piętnastce znaleźli się też Jerzy Trzeciakowski, Ireneusz Kodura, Andrzej Kocot, Alfred Malek, Ernest Bryłka, Jacek Robok, Roman Sklorz, Jan Nowak, Jerzy Wybraniec, Krzysztof Rother, Józef Hadamek i Andrzej Pijanka.

Najlepsi otrzymali puchary, pieniądze i nagrody sponsorowane. Noworoczny turniej zorganizowała sekcja skata Komax Opole-Borki pod kierownictwem Ireneusza Kodury, Romana Sklorza i Marcina Wieczorka. Wszystko to przy współpracy z Opolskim Związkiem Skata, na którego czele stoi prezes Paweł Kiszka. Portal internetowy i miesięcznik Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

– Turniej cechuje wysoki poziom organizacyjny i sportowy – ocenił Paweł Kiszka, który był jednocześnie sędzią głównym zawodów. – Rywalizują tu przedstawiciele takich klubów, że aby wygrać, należy zdobyć średnio ponad 1000 punktów w każdej z trzech serii. W poprzednich edycjach zwyciężali bowiem ci, którzy wywalczyli ponad 3000 punktów.

ZWYCIĘZCY POSZCZEGÓLNYCH SERII:

I seria: Joachim Glied (Victoria Tranzyt Chróścice) – 1527 pkt.

II seria: Piotr Wyszka (LZS Kujawy) – 1443 pkt.

III seria: Andrzej Pijanka (Victoria Tranzyt Chróścice) – 1294 pkt.

PIERWSZA „15” TURNIEJU:

1. Krzysztof Samol (Nitron Krupski Młyn) – 3401 pkt.

2. Piotr Wyszka (LZS Kujawy) – 3305 pkt.

3. Joachim Glied (Victoria Tranzyt Chróścice) – 3099 pkt.

4. Jerzy Trzeciakowski (Lech Kędzierzyn-Koźle) – 2790 pkt.

5. Ireneusz Kodura (Komax Opole-Borki) – 2716 pkt.

6. Andrzej Kocot (Nitron Krupski Młyn) – 2695 pkt.

7. Alfred Malek (Ramsch Chrzowice) – 2685 pkt.

8. Ernest Bryłka (Kuźnia Zawadzkie) – 2596 pkt.

9. Jacek Robok (Olesno) – 2466 pkt.

10. Roman Sklorz (Komax Opole-Borki) – 2369 pkt.

11. Jan Nowak (Victoria Tranzyt Chróścice) – 2324 pkt.

12. Jerzy Wybraniec (LZS Kujawy) – 2254 pkt.

13. Krzysztof Rother (Komax Opole-Borki) – 2199 pkt.

14. Józef Hadamek (Karolinka Gogolin) – 2175 pkt.

15. Andrzej Pijanka (Victoria Tranzyt Chróścice) – 2171 pkt.

fot. Tomasz Chabior

 

Przeczytaj też:

Paweł Kiszka o skacie: „Młodzież potrafi grać, gdy nauczy się tego od dziadków” [ROZMOWA]

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.