Jedno z największych wydarzeń w gminie Dobrzeń Wielki rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do późnej nocy. Wśród atrakcji sobotniej (16.09) imprezy przy remizie strażackiej w Dobrzeniu Małym znajdą się zabawa, koncerty i bogata strefa gastronomiczna.

Na godz. 17.00 zaplanowano powitanie uczestników i wspólne odszpuntowanie pierwszej beczki z piwem, czyli „O’zapft is!”. Następnie na uczestników Śląskiego Oktoberfestu czekać będą: biesiada z Orkiestrą Protec Brass Band i koncert Edka Dworniczka z zespołem Light Brass. Przed dobrzeńską publicznością wystąpią również Andrea Rischka, Karolina Trela i Toby z Monachium.

Jak co roku będą też konkursy i zabawy oraz strefa gastronomiczna oferująca przede wszystkim: bawarskie piwo, precle, pierniki i kiełbasę. Wszystko to w namiocie ozdobionym na wzór oryginalnego monachijskiego oktoberfestu. Organizatorzy od kilku lat inspirują się naszymi zachodnimi sąsiadami, urozmaicając imprezę w Dobrzeniu Małym śląskimi i polskimi akcentami.

Zobacz, jak było rok temu:

Śląski Oktoberfest jeszcze większy niż dotychczas. Tysiące osób bawiły się w Dobrzeniu Małym [GALERIA]

 

– Każdego roku staramy się, żeby było jak najlepiej i wnosimy tu tylko ciekawe i atrakcyjne elementy. Dbamy o dobry program, przygotowujemy tematyczne dekoracje, ubieramy bawarskie stroje – mówiła poprzednim razem Alicja Kokot, prezeska stowarzyszenia „Borki – aktywni razem” organizującego wydarzenie. – Widocznie uczestnicy doceniają to, co robimy i nie tylko do nas wracają, ale też ściągają kolejne osoby. Pierwsze edycje odbywały się w jednym namiocie i już było mało miejsca. Dołożyliśmy więc drugi i on również był pełny.

Organizatorem Śląskiego Oktoberfestu jest stowarzyszenie „Borki – aktywni razem”. Jego celem jest nie tylko dobra zabawa, ale i promocja wielokulturowego Śląska Opolskiego. Za nami już cztery edycje – każda kolejna gromadziła więcej i więcej osób, we wszystkich przypadkach było to kilka tysięcy.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.