Trudne czasy ekonomiczno-gospodarcze coraz częściej stawiają przedsiębiorców w obliczu trudnych decyzji. W ostatnim czasie polityka rządu zdaje się nawet być niesprzyjająca dla tego grona trzonu gospodarki. Podobne kwestie, jak i obszar w co zainwestować pieniądze, stały się tematem przewodnim spotkania zorganizowanego przez Izbę Gospodarczą Śląsk.

W ostatni czwartek września Izba Gospodarcza Śląsk zorganizowała spotkanie dla chętnych osób prowadzących swój biznes aby odpowiedzieć na pytanie „W co warto zainwestować?”

-Dzisiejsze spotkanie, to odpowiedź na to co dzieje się w gospodarce, co niekoniecznie można nazwać wzrostem czy pozytywnym  kierunkiem. Wiemy, że są ludzie którzy nie wiedzą co dalej zrobić jeżeli chodzi o zabezpieczenie własnego bytu czy też firmy. To próba odpowiedzi na pytanie jak bezpiecznie ulokować pieniądze. Mamy specjalistów, którzy spróbują odpowiedzieć na te wszystkie pytania-odpowiada Claudius Badura Prezes Izby Gospodarczej Śląsk

W co warto zainwestować pieniądze?

Prezes Izby Gospodarczej Śląsk-Claudius Badura

Wątpliwości co do inwestowania w nieruchomości i kruszce rozwiali  eksperci Goldenmark oraz Struxi Deweloper Opole  – Marta Dębska oraz Dariusz Gołębiowski i Tomasz Sochan.

Jak podkreśliła Marta Dębska z Goldenmark – złoto sprawdza się jako zabezpieczenie oszczędności a jednocześnie jest doskonałą formą dywersyfikacji majątku. -Zakup  metali szlachetnych, to w obecnych czasach bezpieczna forma inwestowania w perspektywie długoterminowej-dodaje

Kolejną propozycją w obszarze lokowania oszczędności było inwestowanie w zakup nieruchomości. W tym obszarze swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem podzielili się Tomasz Sochan i Dariusz Gołębiowski ze Struxi Deweloper. Zgodnie potwierdzili, że branża deweloperska w dalszym ciągu pozostaje motorem napędowym gospodarki. W obecnym czasie cena zakupu mieszkań wzrosła o blisko 22%, a wynika to z takich czynników jak ceny materiałów budowlanych czy popyt przewyższający podaż. Cena wynajmu mieszkań wzrosła o blisko 34% a mimo to w dalszym ciągu notuje się deficyt na rynku wynajmu.

-Struxi to firma która od kilkunastu lat funkcjonuje na rynku, a co za tym idzie płynnie reaguje na zachodzące zmiany gospodarcze, oferując tym samym produkty dostoswane do potrzeb nabywców-mówi Dariusz Gołębiowski. – Struxi ma obecnie produkt dla wszystkich tych, którzy chcą bezpiecznie zainwestować swoje pieniądze-podkreśla Tomasz Sochan, przedstawiając zalety nowopowstałego osiedla w opolskich Chmielowicach.

W co warto zainwestować pieniądze?

Tomasz Sochan i Dariusz Gołębiowski

Po prezentacji dostępnych możliwości inwestowania pieniędzy i zabezpieczenia ich przed turbulencjami gospodarczo-rynkowymi goście podzielili się swoimi spostrzeżeniami a niejednokrotnie i obawami co do najbliższej przyszłości.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Redaktor w Opowiecie.info. Niepoprawna optymistka podzielająca słowa Stanisława Lema "Bądź dobrej myśli, bo po co być złej".