Odwiedzający krapkowicką galerię „Studnia” mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu artystycznym, gdzie odbyła się wystawa prac wykonanych różnorodną techniką i formą. Wernisaż został zainaugurowany piątkowego wieczoru (10 listopada).

Głównym wystawcą wernisażu był Środowiskowy Dom Samopomocy z filią „Na polnej” w Krapkowicach, który na co dzień opiekuje się osobami z różnymi niepełnosprawnościami. Wernisaż pozwolił podopiecznym ośrodka przedstawić swoje prace.

– To był bardzo interesujący wieczór. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Twórców i Artystów „Pasja” mogliśmy zaprezentować twórczość artystyczną naszych uczestników – mówiła Aleksandra Mrosek, dyrektorka Środowiskowego Domu Samopomocy z filią „Na polnej” w Krapkowicach. –To dla nich ogromne wyróżnienie, szczególnie w tak dostojnej oprawie. Galeria „Studnia” to magiczne miejsce z duszą. Cieszymy się bardzo, że jest nam dane zaistnieć w tej pięknej przestrzeni.

Tematyka i forma prac nie była narzucona. Tak więc odwiedzający mogli podziwiać różnorodną twórczość wykonaną np. z ceramiki czy drewna. Piątkowe spotkanie artystyczne było wyjątkową okazją do rozmowy o sztuce, oglądaniu prac i wymiany doświadczeń.

Wszystkie prace będą dostępne w galerii do 30 listopada. 

Na wernisaż zaprosili: Środowiskowy Dom Samopomocy z filią „Na polnej” w Krapkowicach, Dom Dziennego pobytu w Krapkowicach oraz Stowarzyszenie Twórców i Artystów „Pasja” z Krapkowic.

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

fot. Artur Morka 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.