Przedłużające się upały niejednemu już śmiałkowi dały się we znaki. Warto pomyśleć o spędzeniu ostatnich dni wakacji w ciszy i klimatyzacji muzealnych sal. Tym bardziej że MŚO przygotowało niezwykle interesującą i zróżnicowaną ofertę.

Zacząć można już 26 sierpnia. Muzeum zaprasza do swojego głównego gmachu przy „Kościele na Górce” na bezpłatne zwiedzanie i zajęcia dla najmłodszych. Tego dnia będzie można także odwiedzić muzealny taras, który na co dzień jest zamknięty dla zwiedzających. Będzie to także ostatni dzień, w którym można zobaczyć wystawę „Zapis ukryty. 50-lecie pracy twórczej Stanisława Białogłowicza”.

– W tym roku przygotowaliśmy dla naszych gości jeszcze więcej atrakcji i nowych, inspirujących wyzwań. Oprócz bezpłatnego zwiedzania zapraszamy na zajęcia, w tym roku do wyboru są: warsztaty malarskie, archeologiczne i spacer terenowy w poszukiwaniu zwierząt. Pozostały ostatni wolne miejsca, a szczegóły jak się zapisać znajdziecie na naszej stronie internetowej – mówi Michał Grocholski z Muzeum Śląska Opolskiego.

Przyrodnicze wakacje z Muzeum – faunistyczny sierpień.
Zajęcia terenowe, podczas których będziemy poznawać i obserwować różnorodne zwierzęta występujące w ścisłym centrum Opola.
Agnieszka Mulawa z Działu Przyrody MŚO poprowadzi Cię przez fascynujący świat przyrody, dzieląc się ciekawostkami i opowieściami o życiu dzikich zwierząt. Będziemy obserwować ich zachowanie, dowiadując się, jak one przystosowują się do miejskiego otoczenia.
To doskonała okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności obserwacyjne i dowiedzieć się wielu nowych rzeczy o świecie zwierząt. Zapisy i bilety na stronie muzeum.

Bezpłatne warsztaty archeologiczne dla dzieci „Od wykopu do gabloty” przybliżą dzieciom tajniki pracy archeologa i pokażą całą drogę, jaką przebywa zabytek od momentu jego odkrycia aż po umieszczenie go na wystawie. To niepowtarzalna okazja, aby poczuć się jak prawdziwy badacz!

Uczestnicy zajęć będą mieli nie tylko możliwość odkopania replik zabytków, ale także wypełnienia karty zabytku wraz z rysunkiem. Dzięki temu będą mogli samodzielnie odkryć i zrozumieć historię przeszłości. A na zakończenie spotkania wspólnie przygotujemy małą gablotkę z odkrytymi znaleziskami! Udział w zajęciach jest bezpłatny, zapisy na stronie muzeum.

Letnie szaleństwo barw: Plener malarski dla dzieci.
– Zapraszamy dzieci na niezwykłe i ekscytujące wydarzenie, plener malarski. Wyobraźcie sobie, że stajecie na wielkim, muzealnym tarasem, przed wami panorama na opolski Ratusz, nad nami piękne letnie niebo, właśnie tu rozpocznie się niezapomniana przygoda pełna malarskich eksplozji! – zachęca Agnieszka Błażuk-Dworakowska z MŚO.

W razie kaprysów pogody, przeniesiemy całą radość do pracowni plastycznej. Liczba uczestników ograniczona, zapisy prowadzi muzealna kasa.

Zakończenie wakacji w Muzeum Śląska Opolskiego

Fot. Michał Grocholski

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.