© Tomasz Chabior

Piłkarze klasy okręgowej wybiegną na boiska we wtorek i środę, by nadrobić zaległą 17. kolejkę. Jej mecze miały zostać rozegrane 17 i 18 marca, ale zostały przeniesione z powodu kiepskich warunków pogodowych.

W pierwszej z dwóch grup klasy okręgowej nie dojdzie do konfrontacji na szczycie, ale przed trudnym zadaniem stanie atakujący fotel lidera TOR Dobrzeń Wielki. Jego piłkarze zagrają w Smarchowicach Śląskich przeciwko niewygodnym Żubrom.

Łatwiej będzie prowadzącej w tabeli Victorii Chróścice, która pojedzie do Kotorza Małego. Z kolei punkty straci drugi w tabeli Hetman Byczyna, który w 17. kolejce pauzuje. Jeżeli TOR wygra, dobrzeniacy awansują na drugą lokatę, a byczynianie spadną na trzecią.

W tej samej grupie we wtorek zagrają także Start Jełowa i LZS Mechnice, LZS Rudniki i Rodło Opole oraz LZS Kościeliska i LZS Piotrówka. Dzień później Olimpia Lewin Brzeski podejmie Naprzód Jemielnicę, a Śląsk Łubniany pojedzie do Chrząstowic.

Mecz na szczycie, który może mieć znaczący wpływ na awans Pogoni Prudnik, Orła Źlinice lub Walec, odbędzie się w grupie II. Tam liderująca Pogoń Prudnik (54 pkt.) podejmie ekipę z Walec (48 pkt.). Bijący się z oboma zespołami Orzeł Źlinice (54 pkt.) zagra u siebie z Odrą II Groszmal Opole.

Oprócz tego w drugiej grupie odbędą się spotkania Jędrzychowa z Czarnymi Otmuchów, Piomaru Tarnów Przywory z Bodzanowem-Nowym Świętowem, Racławiczek z Racławią Racławice Śląskie, Orła Branice z Victorią Cisek, GKS-u Głuchołazy z Naprzodem Ujazd Niezdrówice i rezerw Po-Ra-Wia Większyce z Włókniarzem Kietrz.

17. kolejka klasy okręgowej (15–16 maja 2018, godz. 18:30)

GRUPA I

15 maja 2018 (wtorek)
Silesius Kotórz Mały – Victoria Chróścice
Start Jełowa – LZS Mechnice
LZS Rudniki – Rodło Opole
LZS Kościeliska – LZS Piotrówka
Żubry Smarchowice Śląskie – TOR Dobrzeń Wielki

16 maja 2018 (środa)
Olimpia Lewin Brzeski – Naprzód Jemielnica
1. FC Chronstau-Chrząstowice – Śląsk Łubniany
Hetman Byczyna – PAUZA

GRUPA II

15 maja 2018 (wtorek)
Pogoń Prudnik – LZS Walce
LZS Jędrzychów – Czarni Otmuchów
Piomar Tarnów-Przywory – Bodzanów-Nowy Świętów
LZS Racławiczki – Racławia Racławice Śląskie

16 maja 2018 (środa)
Orzeł Branice – Victoria Cisek
GKS Głuchołazy – Naprzód Ujazd Niezdrowice
Orzeł Źlinice – Odra II Groszmal Opole
Po-Ra-Wie Większyce – Włókniarz Kietrz

Udostępnij:

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.

Wyłączono komentarze