„Piłkarska Kadra Czeka” w Dobrzeniu Wielkim. Znamy uczestnika mistrzostw Polski LZS w Zamościu [GALERIA, AUDIO]

MLUKS Tułowice z pucharem dla najlepszej drużyny turnieju   © Tomasz Chabior

MLUKS Tułowice wygrał zawody „Piłkarska Kadra Czeka” na szczeblu wojewódzkim i na początku lipca wystąpi w mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Zamościu.

Chłopcy z Tułowic pokonali w finale gospodarzy turnieju – TOR Dobrzeń Wielki. Po remisie 0:0 w regulaminowym czasie gry o ich zwycięstwie zadecydował konkurs rzutów karnych, na który złożyło się aż osiem serii. W spotkaniu rozgrywanym równolegle do finałowego Czarni Korfantów wywalczyli 3. miejsce, pokonując Metlowca Łambinowice.

– mówi Gerard Halama, przewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS

Turniej składał się z ośmiu meczów trwających 30 minut (dwie połowy po 15 min). Wystartowało w nim pięć drużyn, które rozlosowano do dwóch grup. W pierwszej rywalizowały zespoły z Korfantowa, Łambinowic i Głogówka, a w drugiej – z Dobrzenia Wielkiego i Tułowic. Z każdej z nich do półfinałów awansowały po dwie ekipy.

W grupie A 1. miejsce zajęły Łambinowice, które pokonały 2:1 Korfantów i zremisowały 0:0 z Głogówkiem. Drugą lokatę – pokonując 3:0 Głogówek i przegrywając 1:2 z Łambinowicami – wywalczył Korfantów. W fazie grupowej odpadł Głogówek, który jedyny punkt zdobył remisując bezbramkowo z Łambinowicami.

Oba zespoły z grupy B do kolejnego etapu awansowały automatycznie, jednak należało rozstrzygnąć, który z nich w półfinałach zagra jako zwycięzca, a który jako drugi zespół grupy. Po bezbramkowym remisie Łambinowice pokonały drużynę z Dobrzenia Wielkiego w rzutach karnych (4:2).

W półfinałach zobaczyliśmy łącznie dziesięć goli. Tułowice rozgromiły 6:1 Korfantów, a TOR pokonał 2:1 Łambinowice.