Na starcie tegorocznej Brzeskiej Dychy (14 kwietnia) stanęło 1200 biegaczy. Najlepszy czas biegu wyniósł 30 min. i 23 sek. Osiągnął go Kamil Karbowiak z klubu KL Kotwica Brzeg.

To już trzecia edycja biegu, który z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę biegaczy. „Electrolux 3 Brzeska Dycha” to obecnie profesjonalna impreza, która w rankingach ogólnopolskich biegów uzyskuje wysokie noty za organizację. Dystans 10 km ulicami Brzegu zaczęła się i skończyła na Zamku Piastów Śląskich, gdzie na koniec dla wszystkich biorących udział w biegu organizatorzy przygotowali posiłek i nagrody. Bieg zaczął się o 20:30, stąd nazwa „Nocna Dycha” – większość trasy pokonuje się po ciemku, przy świetle miejskich latarń. W tegorocznej edycji biegu udział wzięli członkowie klubu biegowego Team of Runners Dobrzeń Wielki, uzyskując bardzo przyzwoite wyniki. Klub reprezentowali: Marek Godecki, Tomasz Hanzel, Krzysztof Glied, Arkadiusz Wilczek i Jakub Strumiński.

Uwieńczeniem imprezy, która jest wielką promocją miasta, był pokaz sztucznych ogni na dziedzińcu zamku. Kolejny bieg w Brzegu za rok.

Udostępnij:

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie

Wyłączono komentarze