Oficjalnie podpisano umowę na wzmocnienie nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 429 na odcinku Komprachcice – Ochodze.

Wartość inwestycji 2,18 mln zł. Planowany termin zakończenia robót to sierpień 2023. Wykonawcą będzie Remost Spółka z o.o. Spółka kom. Olesno

Najbardziej zadowolona z podpisania umowy i mającej nastąpić poprawy bezpieczeństwa i jakości jazdy jest chyba Rozwita Piechota, sołtyska Ochódz, choć wzmocnienie drogi w jej wsi zostały wykonane już w roku ubiegłym kosztem 720 tysięcy na odcinku półtora kilometra.

Zadowolenia nie kryje również wójt Komprachcic Leonard Pietruszka. – Taka byłą umowa z samorządem wojewódzkim, że my własnym sumptem wybudujemy trzy i pół kilometrowy odcinek ścieżki pieszo rowerowej, a ZDW sfinansuje i wybuduje drogę – informuje Wójt.

W ramach prac położone zostanie 1,72 km nowej nawierzchni drogi wraz z jej poszerzeniem i wzmocnieniem konstrukcji drogi (wykonanie warstwy stabilizacji cementem).

Dokonana zostanie niezbędna wycinka drzew wraz z karczowaniem i wywiezieniem karpiny.
Uregulowana zostanie wysokość zaniżonego chodnika z dostosowaniem zjazdów indywidualnych.
Zamontowane zostaną urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego (płyty integracyjne, słupki prowadzące)
Uregulowana zostanie także wysokość urządzeń instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Ustawione zostanie też nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Komprachcice – Ochodze – będzie bezpieczniej

Fot. kapitan

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.