Sprawa będzie miała swe rozstrzygnięcie podczas sesji Rady Miasta tuż po Świętach Bożego Narodzenia.

Jacek Kurski – persona non grata w Opolu?Wnioskodawcy (Jacek Różycki, Tomasz Stochniał i Waldemar Hartman z opolskiego KOD) otrzymali informację od Marcina Ociepy, Przewodniczącego Rady Miasta, że sprawa będzie rozpatrywana 28 grudnia. Sesja rozpocznie się o godzinie 10:00.

Przypomnijmy: KOD dwukrotnie zbierał podpisy pod tą inicjatywą. Za pierwszym razem okazało się, że podpisać ją mogą tylko mieszkańcy Opola. Za drugim podejściem udało się zebrać wymaganych 300 podpisów.

„Wnioskujemy o przyjęcie tej uchwały, aby wyraźnie i dobitnie przeciwstawić się poczynaniom prezesa Jacka Kurskiego, którego działalność, cenzorskie zapędy i spowodowany tym bojkot artystów, doprowadził do braku możliwości przeprowadzenia KFPP w Opolu w ustalonym wcześniej terminie” – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały obywatelskiej.

W dalszym ciągu jej autorzy dodają: „Nie możemy pozwolić na to, aby Jacek Kurski – bez żadnych konsekwencji – niszczył nasz prestiż, dumę oraz dorobek kilkudziesięciu lat istnienia Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Jesteśmy pewni, że artyści dobrze odbiorą tę uchwałę i razem z nimi będziemy mogli – bez dyktatu TVP – zorganizować festiwal wolny od cenzury, kłamstw politycznych i agitacji, już w roku 2018.”

Przyjęcie tej uchwały nie pociąga za sobą żadnych skutków finansowych czy administracyjnych. Trudno sobie jednak wyobrazić, by stojąca na straży interesów PiS wiceprzewodnicząca opolskiej rady, Małgorzata Wilkos, dopuściła do jej uchwalenia.

Jacek Kurski – persona non grata w Opolu?Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.