Pisowska władza stosując przemoc i opresję buduje nieświadomie swojego najgorszego wroga – świadome społeczeństwo obywatelskie. Podobnie działający z nią ramię w ramię Kościół Katolicki. Trend, który coraz wyraźniej daje się zauważyć, każe przypuszczać, że za kilka lat Polska będzie zupełnie innym krajem niż dzisiaj.

Listopad, niebezpieczna dla Polaków pora…

Znów obserwujemy w sondażach duży spadek poparcia dla PiS. Miękki elektorat nie jest już taki pewien słuszności działań rządzących w sporze z Unią Europejską. Każdy normalny człowiek widzi co zmieniło się w jego otoczeniu dzięki funduszom unijnym. Niemal każdy ma znajomego, bądź kogoś z rodziny, kto dzięki naszemu członkostwu w UE poprawił swoja pozycję materialną lub wręcz wyszedł z ubóstwa. To wszystko dostrzegalne jest także w małych ośrodkach miejskich i na wsi.

Coraz mniej młodych ludzi uczestniczy w lekcjach religii. oraz częściej słyszymy o przypadkach pedofilii w Kościele. Czarnek rozkłada edukację swymi absurdalnymi zarządzeniami, które cofają polską szkołę gdzieś do lat dwudziestych dwudziestego wieku. Kompletny bałagan w nauce spowodowany pandemią i irracjonalna indoktrynacją – przy kompletnym braku umiejętności radzenia sobie z podstawowymi problemami polskiej szkoły

Zagrożenie dla rodzin przez LGBTQ, które PiS ma na swoich sztandarach, robienie z LGBTQ ideologii  osiągnęły taki poziom chamstwa i absurdu, że coraz mniej osób ulega tej narracji.

Coraz trudniejszy dostęp nawet do lekarzy pierwszego kontaktu – nie mówiąc o specjalistach – pokazuje jak dużo złego zrobiło PiS w służbie zdrowia, Klęska testowa, klęska szczepionkowa i kolejna fala pandemii, rosnąca liczba zakażeń i ofiar śmiertelnych idących w setki a nawet w tysiące.

Coraz więcej osób zaczyna sobie zdawać sprawę, że choć dotychczas myśleli, że sprawy sądownictwa czy Trybunału Konstytucyjnego ich nie dotyczą, to dla każdego obywatela naszego kraju są to sprawy bardzo ważne.

Inflacja galopuje. Na przyszły rok zapowiadają już nawet 10% i końca nie widać. Spada poziom życia a raty kredytów rosną wraz z gwałtownym podnoszeniem stóp procentowych po długim- dolce far niente Rady Polityki Pieniężnej, NBP i rządu. Paliwo już bije rekordy dotąd niewidziane – 6 pln za litr to okazja. Ekonomiści przestrzegają przed stagflacją, czyli połączeniem inflacji ze stagnacją gospodarczą…

Turów – sprawa, w której rząd wykazał się totalną butą i indolencją. Ostrołęka, CPK, przekop mierzei – topienie pieniędzy w błocie – już bez wspominania kopertowych wyborów, czy respiratorów od handlarza bronią.

Do tego codzienne kłamstwa rządzących i propaganda TVP, którą kupuje już tylko najtwardszy pisowski beton.

I dwie aktualności: kryzys z migrantami na granicy wschodniej i sprawa dostępu do aborcji w kontekście śmierci Izabeli z Pszczyny.

– Mateuszu, migranci to nie jest polityczne złoto, pandemia to nie biznes, aborcja nie spadła wam z nieba. Nie myśl, jak zarobić na dramatach i problemach Polaków, tylko jak je rozwiązać! – apeluje do rządzących Donald Tusk.

Apeluje także Janina Ochojska:

Wielki Książę Konstanty pyta w „Nocy Listopadowej” Stanisława Wyspiańskiego : „Listopad to dla Polski niebezpieczna pora?”.  Zbliża się 11 listopada. Trudno przewidzieć co wydarzy się w Warszawie. Osobiście mam najgorsze przeczucia.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Jeden komentarz

  1. Wysłać po glodujacych z Afryki samoloty lotu i zaleciec z nimi na lotnisko do Berlina. Ludzie nie mogą umierac z głodu. Utwórzmy korytarz humanitarny. Teraz. Stać na to jeśli stać nas na Rydzyka i Obajtka.
    Tak nam dopomóż Bóg.

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.