Rok szkolny 2023/2024 wystartował w całej Polsce. 4 września również w opolskiej „Trójce” nowy rok rozpoczął uroczysty apel. Szkoła przywitała nim 128 nowych uczniów.

Uroczystość otwarto o godzinie 9 wspólnie odśpiewując Mazurka Dąbrowskiego. Tuż po tym głos zabrała dyrektor szkoły, Joanna Raźniewska. W swoim przemówieniu powitała zarówno nowych uczniów, jak i „starą gwardię”, po czym przedstawiono wychowawców klas pierwszych. Rozstrzygnięto również organizowany przez szkołę, wakacyjny konkurs czytelniczy.

Zapewniono także o wsparciu dla pierwszoklasistów w kwestii zaaklimatyzowania się w szkole, by każdy czuł się tu dobrze. Warto wspomnieć, że, jak to często bywa, zmiany nastąpiły również w gronie pedagogicznym. Łącznie w czterech klasach pierwszych pojawiło się 128 nowych uczniów.

Później wypowiedziała się przewodnicząca samorządu uczniowskiego, która w imieniu wszystkich uczniów powitała swoich nowych kolegów i koleżanki. Omówiono kwestie organizacyjne takie jak klasa IB oraz zmiany związane z językami obcymi.

Po głównej części dzisiejszej uroczystości wychowawcy wraz ze swoimi podopiecznymi rozeszli się do klas, by omówić pozostające kwestie. W przypadku klas pierwszych, wychowawcy za zadanie mieli oprowadzić swe klasy po szkole, by każdy, przynajmniej pobieżnie, poznał rozkład sal w szkole i wiedział co i gdzie się znajduje. Po zakończeniu tej części uczniowie wrócili do domów, by już od jutra oficjalnie zacząć naukę w szkole.

Szkoła wzięła udział także w innej uroczystości. Pierwszego września poczet sztandarowy „Trójki” był obecny podczas obchodów 84. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Zobacz też:

Najstarsze liceum wiejskie w Polsce świętowało 70-lecie. Tak wyglądał pierwszy dzień roku szkolnego w Dobrzeniu Wielkim [GALERIA]

Miliony polskich uczniów rozpoczęły rok szkolny. Tak podopiecznych powitała szkoła w Murowie [GALERIA]

114. uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny w PSP Karłowice [GALERIA]

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze