Taką troską o niepełnosprawnych kierowców nie wykazał się chyba jeszcze nikt – możliwe jedynie w Opolu, mieście obfitującym  w betonowe place i fontanny-podmywajki. W podkarpackim Czudcu wszystko jeszcze przed mieszkańcami. 

Na ulicy Szarych Szeregów, na osiedlu Armii Krajowej niepełnosprawny parkujący na kopercie będzie widział wszystko bardzo dokładnie dzięki pomysłowości Miejskiego Zarządu Dróg. Rzecz należy opatentować, a MZD przedstawić do Laurów Umiejętności i Kompetencji.

Parking dla niepełnosprawnych z prywatną latarnią w Opolu i betonplac z podmywajką w Czudcu na Podkarpaciu. Geniusze nie próżnują…

Komentować tego nie będę, bo się nie da.

Komentarza natomiast wymaga list mieszkańca Czudca na Podkarpaciu, Przemysława Leszka Lisa. Bo serce boli, a mleko jeszcze się nie rozlało. Choć to daleko od Opola niszczenie pięknych, urokliwych, zielonych miejsc  zawsze będzie nas poruszać. Tym bardziej, że nigdy nie wiadomo kiedy znowu prezydent Opola będzie miał wzmożenie intelektualne i wymyśli kolejne cudo. Bo że talent ma – to pewne.

Pomóżmy mieszkańcom Czudca. Zagłosujmy w ankiecie.

– W pięknej miejscowości, gdzie mieszkam, w Czudcu, obecne władze postanowiły „zrewitalizować” miejscowy rynek poprzez wycięcie wszystkich drzew i krzewów na tym rynku rosnących – pisze na portalu społecznosciowym Przemysław Leszek Lis.  – Postanowiły także cały rynek zabetonować czy też wyłożyć kostką brukową. Obecnie są tam drzewa, zieleń, ławki, alejki. W literaturze podnosi się, że rynek czudecki jest przykładem znikających z krajobrazu Polski starych rynków. Tymczasem włądze gminne postanowiły ten teren doszczętnie chyba zniszczyć. To nas przeraża.
W celu wypowiedzenia się na temat zasadności wycięcia drzewostanu i zabetonowania rynku urządzono ankietę. Zamieszczam poniżej link do niej. Bardzo Państwa proszę o wyrażenie własnego zdania w tej sprawie w zgodzie z własnym poglądem i oddanie głosu za tak lub za nie – przy czym tak oznacza wyrażenie głosu przeciw naruszaniu dotychczasowej struktury rynku (proszę dokładnie zapoznać się w ankiecie co oznacza „tak” i co oznacza „nie”). Głosować mogą nie tylko mieszkańcy gminy, ale każdy zainteresowany. Zamieszczam zdjęcia obecnego wyglądu rynku, które – jeśli nic się nie zmieni – za niedługi czas mogą być już jedynie sentymentalnym wspomnieniem.
Z góry serdecznie Państwu dziękuję.
Proszę także serdecznie o udostępnianie tego posta w jak największej ilości. Będę Państwu wysoce zobowiązany.
Oto link do ankiety:

https://tiny.pl/ts2kd

„Wiemy już jak będzie wyglądać sławetna fontanna na naszym rynku. Mieliśmy cichą nadzieję, że jednak to jakoś zostanie wkomponowane w architekturę rynku, która jest pozostałością po XIX wieku, co jest już perełką na Podkarpaciu, chyba tylko w Przeworsku mamy coś podobnego, taki klimat wiejskich chałup ustawionych w pierzejach…” – tak tak, nie mylą się Państwo. To będzie fontanna podmywajka , jakich kilka ustawiono na opolskich betonplacach. Cudo.

Parking dla niepełnosprawnych z prywatną latarnią w Opolu i betonplac z podmywajką w Czudcu na Podkarpaciu. Geniusze nie próżnują…

Parking dla niepełnosprawnych z prywatną latarnią w Opolu i betonplac z podmywajką w Czudcu na Podkarpaciu. Geniusze nie próżnują…

PARANOJA.

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.