Polska kadra do lat 18 zmierzy się w naszym regionie ze Szwecją i Czechami. Pierwsze spotkanie odbędzie się 12 października na Stadionie Miejskim w Opolu, a drugie 17 października na Stadionie Miejskim w Brzegu.

Mecz przeciwko Szwedom na stadionie Odry Opole rozpocznie się o godz. 18.00. Starcie z Czechami na obiekcie Stali Brzeg zaplanowano natomiast na godz. 15.00. Wstęp na oba spotkania będzie darmowy – obecnie bezpłatne wejściówki można dostać w biurze Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Będą one dostępne też przed meczami w kasach stadionów.

W pierwszym pojedynku Polskę reprezentować będą: Nico Adamczyk (Borussia Dortmund), Robin Lisewski (Borussia Dortmund), Alex Niziołek (Borussia Dortmund), Alan Rybak (Jagiellonia Białystok), Kornel Lisman (Lech Poznań), Patryk Olejnik (Lech Poznań), Mikołaj Tudruj (Lech Poznań), Jan Łabędzki (ŁKS Łódź), Szymon Kądziołka (Stal Rzeszów), Eryk Grzywacz (VfL Wolfsburg), Adam Pieniądz (Wisła Kraków), Jakub Stępak (Wisła Kraków), Dominik Gregorski (Zagłębie Lubin), Jeremi Osuch (Zagłębie Lubin), Bartłomiej Krysiak (Borussia Moenchengladbach), Patryk Mazur (Juventus Turyn) i Filip Rózga (Cracovia).

Kadra na mecz z Czechami to z kolei: Bartłomiej Krysiak (Borussia Moenchengladbach), Patryk Mazur (Juventus Turyn), Filip Rózga (Cracovia), Daniel Baran (FC Dallas), Krzysztof Kolanko (Górnik Zabrze), Dominik Szala (Górnik Zabrze), Miłosz Piekutowski (Jagiellonia Białystok), Igor Brzyski (Lech Poznań), Michał Gurgul (Lech Poznań), Oskar Tomczyk (Lech Poznań), Filip Wolski (Lech Poznań), Filip Rejczyk (Legia Warszawa), Maksymilian Sznaucner (PAOK Saloniki), Daniel Mikołajewski (Parma Calcio), Adrian Przyborek (Pogoń Szczecin), Piotr Kowalik (Sandecja Nowy Sącz), Szymon Łyczko (Stal Rzeszów), Karol Borys (Śląsk Wrocław), Mike Huras (VfB Stuttgart), Jakub Krzyżanowski (Wisła Kraków), Igor Orlikowski (Zagłębie Lubin), Marcel Reguła (Zagłębie Lubin) i Michał Matys (Zagłębie Lubin).

To dość szeroka reprezentacja, ale selekcjoner Marcin Włodarski uzasadnia ją koniecznością dokonania selekcji przed zbliżającymi się mistrzostwami świata. Powołał więc 37 zawodników, którzy w ciągu kolejnego tygodnia rozegrają łącznie trzy mecze – 12 października ze Szwecją, 13 października ze Słowacją i 17 października z Czechami. Pojedynek ze Słowacją odbędzie się jednak nie na Opolszczyźnie, tylko na Podkarpaciu – dokładnie w Rzeszowie.

Wspomniane mistrzostwa rozpoczną się 10 listopada i potrwają do 2 grudnia. Gościć je będzie Indonezja, a Polacy, którzy trafili do grupy D, zmierzą się z: Japonią (11 listopada), Senegalem (14 listopada) i Argentyną (17 listopada). Na ten ważny turniej awansowali dzięki udanemu występowi na mistrzostwach Europy, podczas których dotarli do półfinału.

Oba spotkania w naszym regionie zorganizuje Opolski Związek Piłki Nożnej. Zresztą nie po raz pierwszy, ponieważ piłkarskie reprezentacje narodowe gościły na Opolszczyźnie już kilka razy. Męskie młodzieżówki podejmowały: Portugalię, Szkocję i Anglię, a rok temu także Niemcy. Żeńskie ekipy mierzyły się natomiast z Bośnią i Hercegowiną oraz Czechami.

Zobacz też:

Za pierwszym razem górą Niemcy, za drugim – Polacy. Młodzieżowe reprezentacje zagrały na Opolszczyźnie [GALERIA]

Angielska lekcja piłki nożnej – młodzieżowa reprezentacja Polski wysoko przegrała w Opolu [GALERIA]

U-20. Polska zagrała z Portugalią w Kluczborku [GALERIA]

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.