Sąd zakazał także szerzenia nieprawdziwych informacji o rzekomym likwidowaniu przez koalicję Platformy Obywatelskiej, Mniejszości Niemieckiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Zakazał także bezprawnego używania wizerunku Romana Kolka, sugerującego jego „odpowiedzialność w tym zakresie”. 

Sąd pominął jedynie wpłatę 2 tysięcy złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zasądził natomiast na rzecz Kolka zwrot kosztów postępowania.

Jak powiedziała w uzasadnieniu SSO Izabela Bogusz, Kolek w niebudzący wątpliwości sposób wykazał, że nieprawdziwa jest informacja, że koalicja PO-MN-PSL likwiduje SOR w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. Tym bardziej nieprawdziwa jest sugerowana odpowiedzialność Kolka za ten proceder.

-Trudno mi ocenić jakie ponioslem straty w elektoracie w związku z tą oszczerczą kampanią Janusza Kowalskiego – mówił po ogłoszeniu orzeczenia Roman Kolek. Nie wyklucza innych prób zrekompensowania sobie tych strat – po wyborach, na przykład na drodze cywilnej.

Od orzeczenie przysługuje odwołanie.

Oto pełna treść uzasadnienia.

Fot. melonik

 

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.