Na kolejne trzy lata otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt TEATR. Poczuj to!, który realizuje Opolski Teatr Lalki i Aktora w Opolu już od pięciu lat. Tylko w ubiegłym roku w jego ramach obyło się 31 wydarzeń, w których udział wzięło 1200 opolan. Kolejna jego odsłona już w połowie marca. 

– Cieszymy się ogromnie, że po raz kolejny nasz wniosek znalazł się w gronie projektów dofinansowanych. To oznacza, że doceniają go nie tylko nasi widzowie, ale także szerokie grono ekspertów. Tym razem złożyliśmy projekt długoterminowy, co zapewni jego realizacje do roku 2021 włącznie – informuje Magdalena Starczewska z biura promocji Opolskiego Teatru Lalki i Aktora w Opolu.

Przypomnijmy, że projekt TEATR. Poczuj to! w teatrze przy ul. Kośnego jest prowadzony od 2013 roku. Autorką jego koncepcji jest Alicja Morawska-Rubczak, która kilka lat temu pracowała dla OTLiA jako pedagog teatru.

Teatr miejscem spotkań, dyskusji i warsztatów

– Wówczas powstał pomysł na tego typu wydarzenie z zakresu pedagogiki teatru. W myśl założeń projektu, teatr jest miejscem spotkań, dyskusji i warsztatów, a także przestrzenią wymiany emocji i doskonalenia umiejętności komunikacyjnych, poprzez wspólną aktywność i zabawę – opowiada.

–  W oparciu o te założenia, budowaliśmy program projektu tak, by przybliżyć teatr uczestnikom, pokazać, że nie teatr nie jest tylko statycznym budynkiem, ale miejscem gdzie dokonuje się ciągła wymiana energii między sceną, a widownią.

W ten sposób projekt teatru lalek zyskał rzesze fanów, a jego uczestników wciąż przybywa.

– W zeszłym roku zorganizowaliśmy w jego ramach aż 31 wydarzeń i wystawę fotograficznę podsumowującą projekt. W warsztatach wzięło udział prawie 1200 osób, a wystawę obejrzało blisko 10 tysięcy – cieszy się Magdalena Starczewska.

TEATR. Poczuj to! to propozycja dla wszystkich

Kolejna odsłona popularnego cyklu rozpocznie się już w drugiej połowie marca.

– Planujemy zarówno już te sprawdzone warsztaty, uwielbiane przez naszych widzów, jak i zupełnie nowe cykle, prowadzone przez osoby, które zostały zaproszone do projektu po raz pierwszy. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału – zapowiada.

W czym tkwi sukces projektu? Opolanie docenili już bowiem różnorodny program adresowany do osób w każdym wieku – od najmłodszych dzieci, poprzez dzieci starsze, młodzież, studentów, dorosłych i seniorów.

– Po raz kolejny będziemy organizować działania zarówno dla całych rodzin, jak i dla klas, młodzieży, studentów, rodziców czy nauczycieli. Wszystkie wydarzenia są darmowe, tym bardziej warto skorzystać z tej bogatej oferty – podkreśla Magdalena Starczewska.

Szczegółowy program zajęć pojawi się w połowie marca i wówczas będzie można dokonywać rezerwacji na poszczególne wydarzenia.

Fot. Grzegorz Gajos

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.