Zgodnie z ustawą do WOT mogą się zgłaszać osoby które nie ukończyły 55. roku życia, a w razie posiadanego stopnia podoficerskiego lub oficerskiego – 63. roku życia. Wiemy, że Mirek ma 54 lata. Ponieważ właśnie składał przysięgę – co nie obowiązuje rezerwistów – jest zapewne szeregowym. A więc to ostatni dzwonek…

Mirek jest dyrektorem Elektrowni Opole. Stanowisko to objął z błogosławieństwem kolegów, Patryka Jakiego i Janusza Kowalskiego z Solidarnej Polski. Nastąpiło to po odwołaniu ze stanowiska dyrektora Elektrowni Opole Bernarda Ptaszyńskiego, który nie skomentował swego odwołania…by w 2021 zostać dyrektorem Elektrowni Rybnik.

Mirosław Pietrucha jest absolwentem polonistyki Uniwersytetu Opolskiego. Był dziennikarzem Radia Plus, później rzecznikiem prasowym wojewody opolskiego Adama Pęzioła i prezydenta Opola Ryszarda Zembaczyńskiego.

Po objęciu władzy w opolskim ratuszu przez Arkadiusza Wiśniewskiego w 2014 roku został wiceprezydentem miasta, skąd zapewne w uznaniu zasług jakie położył w procederze powiększenia Opola, przeszedł na stanowisko prezesa spółki Orlen Centrum Serwisowe, by ostatecznie w czerwcu 2019 roku zapanować w EO.

Czy w Mirku nagle zawrzała krew i chce bronić ojczyzny przed zakusami n-pla?

Terytorialna służba wojskowa trwa od roku do sześciu lat. W tym czasie pracodawca nie może rozwiązać umowy o pracę z żołnierzem. Tak stanowi Ustawa z 11 marca 2022 r. o obronie ojczyzny (DzU poz. 655 ze zm.).

Czy Mirek chce obronić stołek w spółce skarbu państwa do sześćdziesiątki?

Po polonistyce i przy wspomnianych wcześniej koneksjach musi się czuć niepewnie…

Jak wieść gminna niesie – niepotwierdzona – podobny krok miał podjąć również  pupil Jakiego, były dyrektor TVP3 Opole, obecnie dyrektor przywięziennej fabryki butów w Strzelcach Opolskich Mateusz Magdziarz i wieloletnia współpracownica doktora więziennictwa, która zasłynęła przy aferze Ex Bono – Małgorzata Wilkos.

Pozostaje pytanie: jaki procent WOT stanowią tacy właśnie ludzie, którzy  przysięgają „służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic, stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić i za sprawę Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić”?

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.