Po kolejnej porcji zapewnień premiera Mateusza Morawieckiego, o tym jak to fantastycznie, znacznie lepiej niż najbogatsze kraje świata radzimy sobie z koronawirusem, mam pewne watpliwości co do danych, które mówca przedstawił.

Niektóre bardzo łatwo sprawdzić na stronie ministerstwa zdrowia.

Jako Master of Business Administration na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu większą staranność powinien chyba przykładac do liczb.  – Wykonujemy coraz wiecej testów jednocześnie. To już około trzydziestu tysięcy testów – zapewniał premier na konferencji prasowej.

Sprawdziliśmy meldunki  ministerstwa zdrowia o wykonanych testach na koronawirusa z ostatnich dwóch tygodni. Jak by nie patrzeć, nie jest to około trzydziestu tysięcy, choć jak widac potencjał jest. Raz się zdarzyło powyżej trzydziestu. Dlaczego nie wykonuje się ich rzeczywiście około trzydziestu tysięcy codziennie?


Premier kłamie czy go oszukują? W sprawie testów na obecność koronawirusa….
Premier kłamie czy go oszukują? W sprawie testów na obecność koronawirusa…. Premier kłamie czy go oszukują? W sprawie testów na obecność koronawirusa…. Premier kłamie czy go oszukują? W sprawie testów na obecność koronawirusa…. Premier kłamie czy go oszukują? W sprawie testów na obecność koronawirusa…. Premier kłamie czy go oszukują? W sprawie testów na obecność koronawirusa…. Premier kłamie czy go oszukują? W sprawie testów na obecność koronawirusa…. Premier kłamie czy go oszukują? W sprawie testów na obecność koronawirusa…. Premier kłamie czy go oszukują? W sprawie testów na obecność koronawirusa…. Premier kłamie czy go oszukują? W sprawie testów na obecność koronawirusa…. Premier kłamie czy go oszukują? W sprawie testów na obecność koronawirusa…. Premier kłamie czy go oszukują? W sprawie testów na obecność koronawirusa…. Premier kłamie czy go oszukują? W sprawie testów na obecność koronawirusa…. Premier kłamie czy go oszukują? W sprawie testów na obecność koronawirusa….

I jeszcze kamyk z województwa opolskiego, w którym jest bardzo duża zachorowalnosć na 100 tysięcy mieszkańców:

województwo śląskie: 167.42
województwo dolnośląskie 86.58
województwo mazowieckie 62.85
i na czwartym miejscu województwo opolskie 61,83 przypadków ma 100 tysięcy mieszkańców.

Morawiecki nie zauważa także naszego regionu w kwestii bardzo wysokiej śmiertelności.

Województwo opolskie:

Liczba ludności946 038 (2019) Europejski Urząd Statystyczny

Zatem niespełna milion. W naszym regionie zmarło już 47 osób. Bardzo zatem odbiegamy od średniej krajowej (27). A jednak i tak wciąż robi się w naszym województwie najmniej testów.

Premier kłamie czy go oszukują? W sprawie testów na obecność koronawirusa….Premier kłamie czy go oszukują? W sprawie testów na obecność koronawirusa….

Obraz fernando zhiminaicela z Pixabay

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.