Oczywiście pod warunkiem, że do urn ruszą ci wszyscy, którzy z takim entuzjazmem składają podpisy pod listami poparcia kandydata Koalicji Obywatelskiej.  I pociągną za sobą innych…

Poseł Witold Zembaczyński i Marcin Majszczyk zbierali dziś podpisy przed galerią Solaris w Opolu. Niewielki ruch, dużo słabszy niż w „pozapandemiczne” piątki, kropiący co chwilę deszcz wydawały się nie sprzyjać zbiórce. A jednak, już w godzinę mieli sto podpisów.

Zembaczyński i Majszczyk to dla postronnych dość egzotyczny  duet. Marcin Majszczyk wywodzący się z SLD, znany jest w Opolu jako zdecydowany lewicowiec, choć jak twierdzi z lewicą formalnie rozstał się już dość dawno. Bliskie mu są  jednak jej osiągnięcia z przeszłości.

Jak zapewnia nie tylko zbiera podpisy poparcia, ale będzie głosował na Rafała Trzaskowskiego.

Witold Zembaczyński od początku w Nowoczesnej. Po wczorajszej awanturze w sejmie wywołanej przez Jarosława Kaczyńskiego dzisiejsze zbieranie podpisów i widok życzliwych ludzi  to jak haust świeżego powietrza.

Państwo musi być wspólną własnością i wartością  a nie tym co usiłuje z niego zrobić wraz ze swymi kamratami prezes, „mały dyktatorek z Żoliborza”. Musimy być zatem optymistami, tak jak znany opolski aktor Zygmunt Babiak, który złożył dziś swój podpis poparcia na liście Rafała Trzaskowskiego właśnie u Zembaczyńskiego i Majszczyka.

Rafał Trzaskowski już martwić się nie musi…

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.