Przed Sądem Rejonowym w Opolu rozegrał się dziś przedostatni akt procesu: Krystian Czech kontra Gmina Łubniany. Finał nastąpi w ciągu trzydziestu dni.

Chodzi o bezprecedensowe odwołanie Krystiana Czecha z funkcji dyrektora Łubniańskiego Ośrodka Kultury.

O sprawie pisaliśmy:

https://opowiecie.info/takich-rzeczy-sie-prostu-robi/
https://opowiecie.info/wojt-wasiak-polegl-grunwaldem/
https://opowiecie.info/czech-walczy-o-swoje-ruszyl-proces/

To było najdłuższe posiedzenie sądu w tej sprawie. Na pytania sądu odpowiadali kolejni świadkowie, obszerne wyjaśnienia składały strony. Nie usłyszeliśmy żadnych nowych faktów. Także powód i pozwany nie wnieśli do sprawy niczego nowego.

Sędzia Sądu Rejonowego Zuzanna Adasiewicz  odroczyła rozprawę ze względu na konieczność uzupełnienia dokumentów przez powoda, na co ma 7 dni. Poinformowała również strony o możliwości skierowania sprawy na posiedzenie niejawne celem wydania wyroku.

To, jak wyjaśniała Sędzia,  przyspiesza postępowanie z uwagi na aktualne obciążenie. Sędzia zapewniła, że po nadejściu koniecznych dokumentów i stanowisk stron w formie pisemnej widzi możliwość wydania orzeczenia w ciągu trzydziestu dni.

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

3 komentarze

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.