Kamil Czeszel z utworem „Burze” wygrał „Debiuty” podczas 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. W nagrodę otrzyma 30 tys. zł. Natomiast nagrodę telewidzów otrzymała Izabela Zalewska z piosenką „Cień nadziei”. 

fot.  Anna Konopka

fot.  Tomasz Chabior

– Przede wszystkim dziękuję moim rodzicom, którzy zawsze mnie wspierali – mówił z ogromnym wzruszeniem Kamil Czeszel z festiwalowej sceny tuż po odebraniu Karolinki. – Jestem w szoku. Potrzebuję dni by ochłonąć, pomyśleć. Marzenia się jednak spełniają – dodał w rozmowie z dziennikarzami toruński wokalista, który wygrał opolskie „Debiuty”.

Dziesięciu finalistów koncertu „Debiuty” oceniała m.in. Natalia Kukulska, szefowa jury. Koncert w tym roku miał wymiar szczególny ze względu na 70. rocznicę urodzin Anny Jantar, a 40. – śmierci.

Zdobywca tegorocznej Karolinki, czyli nagrody właśnie Anny Jantar, jest kilkukrotnym stypendystą prezydenta miasta Torunia w dziedzinie kultury. Przez jury „Debiutów” został wskazany jednomyślnie. A zapewnił to utwór „Burze”.

Dodajmy, że Kamil Czeszel cierpi na niepełnosprawność ruchową, ale to nie przeszkadza mu by zdobywać kolejne laury. Już w 2015 roku dał się poznać w ósmej edycji telewizyjnego „Mam talent”, a rok temu występował w „Szansie na sukces”. Młody muzyk stratuje także w festiwalach i konkursach piosenki dla z niepełnosprawnościami.

– Mimo to, właśnie występ na opolskiej scenie, w amfiteatrze, był moim największym marzeniem, które dziś się spełniło – dodał.

W nagrodę muzyk otrzymał 30 tys. zł. Natomiast głosami telewidzów zwyciężyła Izabela Zalewska. Z Opola wyjedzie z nagrodą wartą 20 tys. zł.

SPRAWDŹ:
Majewska i Korcz na próbach 57. KFPP. Świętują w Opolu 45-lecie pracy artystycznej [WIDEO]

57. KFPP. Debiutanci dziś na festiwalu, trzymajmy kciuki za Palmy [WIDEO]
57. KFPP w Opolu. Sprawdź pełny program festiwalu
Kawiarenka z Gwiazdami na Rynku w Opolu. Co się będzie działo w weekend?
57. KFPP. Zobacz piątkowe koncerty na próbach generalnych [ZDJĘCIA, WIDEO]
Natalia Zastępa z Krapkowic na 57. KFPP: Jestem odlschoolowa [WIDEO, ZDJĘCIA]
Sanah z nagrodą na 57. KFPP: Marzę o pisaniu piosenek i by nie odbiła mi palma [WIDEO, ZDJĘCIA
57. KFPP. Kozidrak, Steczkowska, Lisowska, Kwiatkowski, Pectus i Nykiel na sobotnich próbach [WIDEO]

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.