Poseł Witold Zembaczyński z uporem tropi nieprawidłowości w działalności Pawła Kukiza, związanej z nim fundacji Potrafisz Polsko i niezwykłej dotacji w wysokości ponad 4 milionów złotych bezpośrednio od premiera Morawieckiego. 

O sprawie pisaliśmy:

https://opowiecie.info/zembaczynski-zada-by-kukiz-oddal-43-mln-ktore-otrzymal-premiera-dla-zwiazanej-nim-fundacji/
https://opowiecie.info/atak-posla-opozycji-opolu/
https://opowiecie.info/atak-posla-witolda-zembaczynskiego-niebezpieczny-precedens/
https://opowiecie.info/ultimatum-zembaczynskiego/
https://opowiecie.info/przyzwolenie-agresje-sprawca-napasci-witolda-zembaczynskiego-wolnosci-sie-glowe-pukna/
https://opowiecie.info/zembaczynski-wygrywa-kukizem-trybie-wyborczym/

Co jeszcze na Kukiza znajdzie Zembaczyński?

Zembaczyński co krok trafia na przynajmniej zastanawiające rewelacje.  – Kukiz w ciągu ostatnich dwudziestu dni przeżył nieprawdopodobną metamorfozę  – twierdzi. I cytuje wypowiedź Kukiza z radia zet z 4 września, w której zaprzecza on jakoby jego fundacja miała promować referendum, które PiS przyczepił do wyborów parlamentarnych.

Jednak nie dalej jak wczoraj podczas konferencji wspólnej  konferencji prasowej Kukiza i ministra Czarnka okazuje się, ze fundacja jest w to bardzo mocno zaangażowana dzięki przygotowanej przez Kukiza i jego fundacje broszurze. Stad dzisiejsze pismo Zembaczyńskiego do ministra oświaty.

Już sierpniu 2023 r. podczas debaty parlamentarnej dotyczącej organizacji referendum ogólnokrajowego Pan Minister podkreślił, że „My was tej demokracji bezpośredniej nauczymy”, a potem Pan dodał „Na szczęście są eksperci pana posła Pawła Kukiza, którzy przygotowali broszurę, która od przyszłego roku szkolnego będzie wchodziła do polskich szkół za pośrednictwem kuratorów, o demokracji bezpośredniej”. We wrześniu 2023 r. podczas konferencji razem z Posłem Pawłem Kukizem oraz kandydatami z listy wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Województwie Opolskim oznajmił Pan Minister, że „Broszura trafiła już dziś do kuratorów oświaty. Będzie również promowana w formie elektronicznej przez kuratorów jako materiał do zajęć fakultatywnych”. Istnieją jednak wątpliwości, co do samego procedury dystrybucji oraz wyboru podmiotu odpowiedzialnego za przygotowanie całej akcji promocyjnej – czytamy w piśmie Zembaczyńskiego.

Co jeszcze na Kukiza znajdzie Zembaczyński?

Zembaczyński wezwał ministra Czarnka do odpowiedzi na konkretne pytania:

– Czy został ogłoszony przetarg na opracowanie i dystrybucję do placówek oświatowych broszur dotyczących demokracji bezpośredniej?

– Dlaczego został wytypowany Instytut Demokracji Bezpośredniej powiązany  z fundacją Potrafisz Polsko? Czy podmiot ten złożył ofertę lub deklarację o gotowości do realizacji tego zadania? Czy zgłosiły się do Ministerstwa inne
podmioty, niż wspomniany Instytut?

– Kto w imieniu Instytutu lub Fundacji kontaktował się lub brał udział w rozmowach z Ministerstwem Edukacji i Nauki?

– Ile wyniósł koszt realizacji zadania polegającego na opracowaniu oraz dystrybucji broszury? Czy planowane są w przyszłości kolejne edycje takiej akcji?

– Ile szkół w Polsce otrzymało już wspomnianą broszurę?

Ponadto Zembaczyński wezwał ministra Czarnka do przedstawienia realizacji i uzgodnienia warunków realizacji zadania, kosztorysu wykonanego zadania oraz polecenia wydanego wobec kuratorów oświaty dot. dystrybucji i promocji broszury.

Fot. Kapitan

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.