– Napisałam tę piosenkę, bo chyba nie tylko ja czuję, że już dość tej nienawiści – powiedziała o utworze „Niech minie złość” Stanisława Celińska, chwilę po odebraniu nagrody publiczności, czyli opolskiej Karolinki podczas „Premier” 57. KFPP w Opolu. 

fot. Tomasz Chabior

– Niezależnie od tego, co się dzieje na świecie, czy mamy pandemię czy wojnę, wszyscy jesteśmy tacy sami – mówiła Stanisława Celińska interpretując przesłanie zwycięskiego protest songu, który zdobył nagrodę im. Karola Musioła, opolską Karolinkę. – Nikt z nas nie jest mądrzejszy, nie ma też wygranych. To wszystko, w tym czas pandemii, trzeba zabić miłością. My w Polsce ciągle się ze sobą kłócimy. I to jest przykre – dodała aktorka i wokalistka.

Stanisława Celińska na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki debiutowała 50 lat temu. O dzisiejszej nagrodzie mówi, że się jej nie spodziewała.

– Mi już naprawdę nie chodzi o nagrody. Trochę ich już w życiu dostałam. Chciałam się podzielić z ludźmi tym, co czuję. Powiedzieć to, co trzeba – mówiła Stanisława Celińska. – Chciałam aby to co sobie wymyśliłam, tu w Opolu mocno wybrzmiało. Było pełne treści i miłości.

Opolska scena ma magię: Czułam się jak 50 lat temu

– Dziś dokładnie poczułam magię Opola. Tak jak 50 lat temu, gdy po raz pierwszy tu stawałam – mówiła. – Dla mnie wszystko zaczęło się w Opolu, cała tak zwana „kariera”.

Więcej w materiale wideo.

WIĘCEJ:
57. KFPP. Gwiazdy wspominają Romualda Lipkę: Steczkowska, Cugowski, Rodowicz, Kupicha, Balcar, Andrzejczak [WIDEO]
Majewska i Korcz na próbach 57. KFPP. Świętują w Opolu 45-lecie pracy artystycznej [WIDEO]

57. KFPP. Debiutanci dziś na festiwalu, trzymajmy kciuki za Palmy [WIDEO]
57. KFPP w Opolu. Sprawdź pełny program festiwalu
Kawiarenka z Gwiazdami na Rynku w Opolu. Co się będzie działo w weekend?
57. KFPP. Zobacz piątkowe koncerty na próbach generalnych [ZDJĘCIA, WIDEO]
Natalia Zastępa z Krapkowic na 57. KFPP: Jestem odlschoolowa [WIDEO, ZDJĘCIA]
Sanah z nagrodą na 57. KFPP: Marzę o pisaniu piosenek i by nie odbiła mi palma [WIDEO, ZDJĘCIA
57. KFPP. Kozidrak, Steczkowska, Lisowska, Kwiatkowski, Pectus i Nykiel na sobotnich próbach [WIDEO]
Debiuty 2020. Kamil Czeszel z Karolinką, Izabela Zalewska doceniona przez widzów [WIDEO]

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.