Poseł Bartłomiej Stawiarski z PiS, którego w Dobrzeniu Wielkim pamięta się głównie z powodu jego pełnego oburzenia wystąpienia w Sejmie na temat próby spotkania się dobrzeniaków z Patrykiem Jakim, po raz kolejny pokazał klasę.

Na tropie… świątecznego kłamstwa posła Bartłomieja Stawiarskiego23 grudnia o godzinie 18:31, nie mając widać niczego lepszego do roboty, zamieścił na swym profilu na FB wpis następującej treści:

„Jeśli sami będziemy szanować naszą tradycję, kulturę i religię, to będą to robić także inni w naszym domu, w naszej Ojczyźnie.
W Brukseli władze zastąpiły tradycyjną choinkę bożonarodzeniową „abstrakcyjną instalacją świetlną” ? w obawie, żeby nie ranić uczyć muzułmanów (22% społeczności miasta).
Tymczasem w Namysłowie muzułmanie prowadzący kebab ubrali tradycyjną choinkę ? ? ?
Można szanować zwyczaje panujące w domu (Ojczyźnie), który udziela gościny?”

Natychmiast zareagowała nasz znajoma Yola:

„Dowiedziałam się, że nasz lokalny poseł z PiSu Bartłomiej Stawiarski manipuluje informacjami pod Na tropie… świątecznego kłamstwa posła Bartłomieja Stawiarskiegoatmosferkę swoich pisowskich wyborców. Przeczytał coś tam gdzieś tam (w jakieś prasie podobno angielskojęzycznej ?!) i przekazuje bez sprawdzenia. To są wypracowane metody PiS ? Jacek Kurski i „jego” TV są już w tym względzie MISTRZAMI. Albo MISZCZAMI hahhaha
A oto moje zdjęcie tegorocznej choinki na Grand Place w Brukseli. Byłam jakiś tydzien temu w odwiedzinach u rodziny męża.
Niestety poseł bardzo boi się prawdy i zablokował mnie na swojej stronie…”

Z kolei Miłosz A. był ciekawy, skąd poseł zna intencje władz Brukseli:

„Panie Bartłomieju skąd pan wie, że ta instalacja powstała aby nie obrażać uczuć muzułmanów? Czy jest jakaś oficjalna informacja rządu Belgijskiego albo władz miasta? Może Belgowie po prostu nie chcieli wycinać drzew? Wie Pan, inna mentalność ludzi.”

Ale taka „antyszyszkowa” postawa nie mogła się zmieścić w głowie Bartłomieja Stawiarskiego:

Czytałem informacje o tym w anglojęzycznej prasie, nie mam powodu, żeby poddawać te informacje w wątpliwość, zwłaszcza, że są poparte dokumentacją fotograficzną. Pozdrawiam.”

Ale Miłosz A nie ustępował:

Na tropie… świątecznego kłamstwa posła Bartłomieja Stawiarskiego„Panie Bartłomieju, z całym szacunkiem uważam, że te informacje z anglojęzycznej prasy powinien Pan poddać weryfikacji. Wrzucone zdjęcie jest sprzed 5 lat. Chcąc sprawdzić jak wygląda główny plac w Brukseli proszę zajrzeć na poniższy link, w którym jest dostęp do kamery online live.
https://www.brussels.be/webcam-grand-place…”

BARTŁOMIEJ STAWIARSKI Panie Miłoszu, bardzo fajnie, tylko nic się pod podanym linkiem nie odpala ?

A nam się odpala i to błyskawicznie, pokazując całą krasę brukselskiej choinki. Może, jak sugerował jeden z internautów, Stawiarski powinien przejść jakiś kurs obsługi komputera?

Poseł jeszcze pewnie długo będzie kręcił, bo nie zwykł się wzorem całej „dobrej zmiany” przyznawać do błędów, które każdemu się mogą zdarzyć.

A może już zdążył usunąć swój nieprzemyślany, ale jakże „po linii i na bazie” wpis?

Wróćmy jeszcze do choinki:

Pięć lat temu istotnie takie coś stanęło na placu w centrum Brukseli, ale zostało natychmiast oprotestowaneNa tropie… świątecznego kłamstwa posła Bartłomieja Stawiarskiego przez Belgów:

Ponad 25 tysięcy osób w Belgii podpisało petycję, krytykującą decyzję o zastąpieniu tradycyjnej choinki bożonarodzeniowej w Brukseli «multikulturową» konstrukcją ze świecących prostopadłościanów.”

W Internecie, w którym nic nie ginie, można znaleźć także stanowisko muzułmanów w tej sprawie:

„Semsettin Ugurlu, przewodniczący L’Exécutif des musulmans de Belgique (oficjalnej reprezentacji belgijskich muzułmanów), powiedział, że jego organizacja nie ma nic przeciwko bożonarodzeniowej choince. «Wiemy, że mieszkamy w kraju o kulturze chrześcijańskiej I tradycyjne drzewko na Boże Narodzenie w niczym nas nie obraża» – powiedział.”

(Posty w pisowni oryginalnej).

Fot. Yola, CMZJMZ, melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.